+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Przegląd samochodu przed wakacyjnym wyjazdem, na co zwrócić uwagę?

Stan techniczny naszego pojazdu zaleca się kontrolować na bieżąco. Jednak realnie wygląda to tak, że dopiero jak pojawia się problem to zaczynamy się interesować. W ciągu roku są jednak takie momenty, kiedy raczej staramy się o tym pamiętać. Na przykład: przed wakacyjną podróżą. Zwłaszcza, kiedy będzie liczyła kilka tysięcy kilometrów. Na co szczególnie powinno się zwrócić uwagę?

Podstawową sprawą, jaką można sprawdzić samodzielnie to kontrola płynów eksploatacyjnych. Zalicza się do nich płyn w: chłodnicy, zbiorniku spryskiwaczy, układzie hamulcowym oraz wspomaganiu kierownicy. Z łatwością stwierdzimy, czy potrzebna będzie dolewka, której ewentualnie sami dokonamy.

Kolejną sprawą jest sprawdzenie ciśnienia w oponach. Można to zrobić na każdej stacji paliw, gdzie znajdują się specjalne stanowiska do tego przeznaczone. Nie zapomnijmy też w kole zapasowym, bo może się przydać. Informację o prawidłowym ciśnieniu w oponach naszego samochodu znajdziemy na naklejce umieszczonej we wlewie paliwa, słupku drzwiowym, a w ostateczności instrukcji obsługi naszego pojazdu. Sprawdźmy czy opony nie są zniszczone. Warto mieć zmienione na te przeznaczone na sezon letni. Szkoda niszczyć bieżnik opon zimowych na dłuższych i upalnych trasach.

Następną istotną kwestią jest olej silnikowy. Jego poziomu raczej pilnujemy na bieżąco. Jednak dla przypomnienia – sprawdzamy go na zimnym silniku i na równym podłożu. Jeśli jego wartość jest w pobliżu minimum to należy go dolać. Informacja o rodzaju oleju najczęściej jest zawieszona na bagnecie lub książce serwisowej. W podbramkowej sytuacji można oczywiście dolać inny olej, jednak warto korzystać z tego samego, a nie odbije się to na szkodzie silnika.

Koniecznie uzupełnijmy do pełna płyn do spryskiwaczy. Podczas szybkiej jazdy latem, szyba bywa pełna poprzyklejanych owadów, które utrudniają widoczność. Przy tym temacie warto pomyśleć o zmianie wycieraczek na nowe. Zapewni nam to komfort w razie ulewy. Zakupy także komplet zapasowych żarówek.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM