+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Katalizator odmawia posłuszeństwa? Co robić?

Jeśli zauważyłeś ostatnio nagłe zmiany w wydajności Twojego samochodu, jedną z przyczyn może być problem z katalizatorem. Sprawdź, czym się przejawia taka usterka. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych symptomów.

Kłopoty z wydajnością pojazdu

Jednym z najłatwiejszych do zauważenia symptomów są problemy z osiągami silnika, przejawiające się nagłymi szarpnięciami oraz wrażeniem niskiego przyrostu mocy wraz z naciskaniem pedału gazu.

Nieuzasadniony wzrost zużycia paliwa

Jeżeli codziennie pokonujesz taką samą trasę, a w ciągu miesiąca zużywasz tyle samo paliwa, nagle możesz zaobserwować jego nieregularny wzrost. Częstsze tankowanie przy powtarzalności pokonywanej trasy, na przykład z pracy do domu, jest jednym z czytelnych sygnałów kłopotów z katalizatorem.

Inne zagrożenia dla sprawności katalizatora

Stosowanie mocno wzbogaconej mieszanki paliwowej może powodować przedostanie się nie do końca spalonego paliwa wprost do układu wydechowego. To może powodować problemy z komponentami katalizatora i przejawiać się wypadaniem zapłonów. Innym zagrożeniem dla sprawności katalizatora jest przedostawanie się oleju silnikowego do środka katalizatora. W takiej sytuacji najbardziej czytelnym symptomem jest wzrost emisji dwutlenku węgla przez pojazd.

W jaki sposób najlepiej zdiagnozować problemy z katalizatorem?

Z racji tego, że katalizator stanowi dość kosztowny podzespół, w przypadku pojawienia się jakichkolwiek symptomów warto od razu przeprowadzić diagnostykę auta. Można to zrobić samemu poprzez wykonanie tekstu gaźnika lub odwiedzić warsztat samochodowy Białystok, aby mieć pewność, że cały proces odbędzie się w sposób profesjonalny. Ci, którzy zechcą samodzielnie przeprowadzić test gaźnika, powinni wyjąć z pojazdu filtr powietrza i obejrzeć wlot gaźnika w poszukiwaniu śladów obecności paliwa. Jeśli będą one widoczne, z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że katalizator nie działa całkiem sprawnie. Aby nie doprowadzić do pogłębienia problemu, warto czym prędzej udać się do sprawdzonego mechanika.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM