+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Filtr DPF. Będzie można dostać nawet 5000 złotych mandatu

Wszelkie obostrzenia związane z filtrami DPF spowodowane są licznymi zmianami przypisów ustanawianych przez Unię Europejską. Wedle przekazywanych informacji, zmiany mają dotyczyć dbałości o środowisko naturalne.

Czym właściwie jest filtr DPF?

Filtr DPF to nic innego, jak filtr cząstek stałych. Odgrywa on bardzo ważną rolę w samochodzie. Ma za zadanie ograniczyć emisję rakotwórczych substancji pochodzących z silnika do otoczenia. Wszelkie koszty wymiany filtra DPF najbardziej dotykają właścicieli samochodów z silnikiem Diesla. Po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów konieczna będzie wizyta u mechanika. Taka wymiana niesie za sobą niemałe koszty, jednak w świetle przepisów jest koniecznością.

Kiedy należy się mandat za filtr DPF?

Ogromna ilość kierowców nie zwraca szczególnej uwagi na aspekt dotyczący wymiany filtra DPF. Natomiast istnieje taka grupa, która decyduje się na usunięcie tego elementu wyposażenia samochodu. Poruszanie się ze zużytym lub usuniętym filtrem może grozić mandatem nawet do 5000 złotych.

Kto odpowie za usunięcie filtra DPF?

Wbrew pozorom, karę za usunięcie filtra DPF otrzymają nie tylko kierowcy, lecz również mechanik, pomagający w tym procederze. Ponadto warsztat samochodowy, który usunął ten element wyposażenia samochodu, będzie często i bardzo dokładnie kontrolowany. Jeżeli podczas rutynowej kontroli okaże się, że samochód nie spełnia określonych wymagań, policja skonfiskuje dowód rejestracyjny na miejscu. Kierowca zostanie wtedy zmuszony również do usunięcia samochodu z drogi na własny koszt.

Aby uchronić się przed ponoszeniem ogromnych kosztów, należy pamiętać o wymianie tego, jakże ważnego dla środowiska elementu wyposażenia samochodu. Trzeba wziąć to pod uwagę po przejechaniu około 150 tysięcy kilometrów, a w sprawdzeniu stanu samochodu z pewnością pomoże mechanik czy auto elektryk. To naprawdę ważne dla środowiska naturalnego, aby pamiętać o wymianie filtra DPF i przy okazji, uchronić się przed kolejnymi karami nakładanymi na kierujących pojazdami.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM