+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Dlaczego Polacy kupują samochody, na które ich nie stać?

Wraz ze wzrostem płac dynamicznie rosną możliwości finansowe Polaków. Nie zawsze są one jednak tak duże jak optymizm konsumpcyjny wykazywany, gdy emocje związane z oglądaniem i przejażdżką próbną w nowym modelu auta z salonu dodatkowo podsycają sprytni sprzedawcy. Jakie są najważniejsze powody tego, że Polacy zadłużają się po uszy tylko po to, aby jeździć samochodem, na który ich tak naprawdę nie stać?

Po pierwsze: wyznają zasadę im więcej zapłacę za auto, tym będzie ono lepsze

O ile w przypadku niektórych sprzętów ten pogląd rzeczywiście się sprawdza, w przypadku samochodów cena nie zawsze jest ścisłym odzwierciedleniem autentycznej jakości. Często całkowita kwota stanowi składową elementów takich jak kwota wydawana na działania marketingowe, opłata za kwoty związane ze sprowadzeniem auta, prowizja sprzedającego i kilka innych kosztów manipulacyjnych. Jednak dobrze sprzedany produkt sprawia, że klient wierzy w niezawodność i niezniszczalność pojazdu, szczególnie, że będąc już uwikłanym w kredyt samochodowy nie zechce sam przed sobą przyznać, że znacznie przepłacił i dał się po prostu podejść niczym dziecko.

Po drugie: chcą uchodzić za bogatszych niż są naprawdę

Aura bogactwa lub przynajmniej zamożności, wizja luksusowego życia są znacznie bardziej atrakcyjne niż na wskroś zwyczajna rzeczywistość, składająca się głównie z rutyny w postaci chodzenia do pracy po to, aby spłacić kolejną ratę za zakup horrendalnie drogiego auta. Niektórzy lubią rekompensować sobie wieczny trud życia na kredycie krótkimi chwilami szczęścia i pozornej beztroski, kiedy mogą pocieszyć się zapachem nowości i możliwością zaimponowania znajomym, że kupili auto z najnowszego rocznika, nawet za cenę chodzenia na smyczy banku. To potrzeby konsumpcyjne i odrobina snobizmu, którą każdy z nas w sobie nosi skłaniają ludzi do podejmowania kompletnie nieracjonalnych decyzji zakupowych.

Po trzecie: nie ufają pośrednikom i zagranicznym sprzedawcom

Czasem osoby rozważające zakup używanego samochodu z zagranicy nie mają w swoim gronie nikogo, komu mogliby zaufać i w spokoju powierzyć sprowadzenie samochodu na przykład z Niemiec. Zdarza się też, że nie mają też czasu, aby rozejrzeć się za godnym zaufania pośrednikiem, który zająłby się tą sprawą w ich imieniu. Zazwyczaj zakup samochodu na miejscu wiąże się z mniejszą papierkologią i koniecznością załatwiania niezbędnych formalności.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM