+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu w okresie świątecznym?

Rozgorączkowane poszukiwania idealnej choinki, wymarzonych prezentów dla bliskich, korzystanie z ostatnich chwil, by uzupełnić zapasy świąteczne – czas przed Bożym Narodzeniem, choć piękny i pełen oczekiwania, stanowi też idealną okazję dla złodziei. Chaotycznie i w pospiechu działający konsumenci często zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W wielu przypadkach, gdyby tylko ich przestrzegali, mogliby uchronić się przed bolesną stratą auta.

Propozycja pierwsza: nie zostawiaj auta przed posesją

Jeżeli możesz zostawić samochód za bramą, zrób to. Taki pojazd będzie mniej kusił złodzieja. Będzie również mniej wyeksponowany. Wejście na posesję, za zamkniętą bramę, może wiązać się dla włamywacza z wieloma potencjalnymi zaskoczeniami, takimi jak światło zapalające się na fotokomórkę, alarm, obecność osób kręcących się na posesji czy wreszcie groźny pies. Dużo łatwiej wyciągnąć rękę po czyjąś własność, gdy ta stoi sobie spokojnie na ulicy.

Propozycja druga: w czasie świątecznych zakupów pilnuj kluczyków do auta

Tłok i ruch w galeriach handlowych sprzyja złodziejskim zakusom. Wystarczy chwila nieuwagi, aby – nie wiadomo kiedy i gdzie – stracić kluczyki do swojego auta. Włamywacz nie musi wówczas forsować zamka ani radzić sobie z elektronicznymi zabezpieczeniami – wystarczy, że otworzy auto za pomocą pilota. Noś kluczyki w wewnętrznej kieszeni kurtki, na wysokości piersi – wtedy będą nieuchwytne dla złodzieja.

Propozycja trzecia: parkuj na parkingu strzeżonym

Niektórzy klienci, szukając drobnych oszczędności, wolą zaparkować nieco dalej galerii handlowej i przejść kilkanaście metrów do budynku. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że na tego typu okazję tylko czekają złodzieje. Zajęci oglądaniem i przymierzaniem ubrań, poszukiwaniem idealnej choinki i prezentów dla dzieci, nęceni świąteczną muzyką i reklamami w sklepach, nie spieszymy się ani do swojego auta, ani do domu. Tymczasem włamywacze nie śpią, również poszukując okazji do przedświątecznego zarobku. Z tego właśnie powodu dużo bezpieczniej jest zostawić swoje auto w parkingu podziemnym należącym do galerii.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM