+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Jak przygotować samochód na wyjazd na narty?

Podziwianie majestatycznych szczytów, relaksujące szusowanie po zaśnieżonych zboczach, aktywność na świeżym powietrzu - zanim na dobre zaczniesz swoją górską przygodę, musisz przygotować auto przed podróżą. Podobnie jak robisz coroczny przegląd nart przed rozpoczęciem sezonu, podobnie musisz uczynić z autem - wtedy będziesz miał pewność, że wraz z rodziną dojedziesz do narciarskiego kurortu cały i zdrowy.

Punkt pierwszy: zadbaj o reflektory

Przed zimową wyprawą powinieneś sprawdzić stan żarówek (i w razie potrzeby wymienić je na nowe, zwracając uwagę na barwę uzyskiwanego w ten sposób światła) oraz poprawne ustawienia reflektorów. Warto pamiętać, że żarówki poszczególnych producentów dostępne na rynku różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także żywotnością produktów. Pozostając w temacie świateł, dobrze jest oczyścić je z kurzu i brudu, ale zapewnić sobie i innym użytkownikom drogi jak największe bezpieczeństwo.

Punkt drugi: przyjrzyj się przewodom

Jeżeli masz chwilę, przyjrzyj się dokładnie kondycji przewodów hamulcowych i paliwowych. Sprawdź, czy nie są gdzieś przetarte i czy nie wymagają naprawy na nowe. Krótka kontrola pomoże uniknąć awarii łatwych do eliminacji na długo przed wyruszeniem w trasę.

Przegląd przewodów hamulcowych, układu chłodzącego oraz przewodów paliwowych to jedne z podstawowych czynności, których warto dokonać przed udaniem się w podróż.

Punkt trzeci: sprawdź stan i poziom płynów

Dla bezawaryjnej wyprawy na narty i przywiezienia z wyjazdu wyłącznie dobrych wspomnień warto zdecydować się na przegląd stanu płynu hamulcowego, płynu chłodzącego i oleju. Jeżeli nie było dawno wymieniane na nowe, to dobry moment, aby tego dokonać. W końcu lepiej wydać niewielką kwotę teraz niż stracić mnóstwo cennego czasu w czasie urlopu z najbliższymi. Kolejną kwestią jest wymiana płynu do spryskiwaczy. Korzystając z podniesionej maski, warto przeprowadzić test akumulatora. Przydatny jest do tego celu multimetr.

I na koniec mała rada: przegląd najważniejszych układów auta nie zajmie Ci szczególnie dużo czasu, a może uchronić Cię przed kłopotliwymi awariami, stratą czasu i nerwów. Nie zostawiaj więc konserwacji pojazdu na ostatnią chwilę. Jeżeli nie możesz sam się tym zająć, zleć przegląd profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu.

Udanego wypoczynku!

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM