+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

W którym towarzystwie ubezpieczeniowym najłatwiej zlikwidować szkodę komunikacyjną?

Z roku na rok na polskich drogach przybywa aut osobowych. Użytkownicy prywatni wciąż najchętniej kupują samochody używane, sprowadzane z zagranicy, zwykle z Niemiec. Co warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania dobrego towarzystwa ubezpieczeniowego? W którym towarzystwie najłatwiej zlikwidować szkodę komunikacyjną?

Które towarzystwo ubezpieczeniowe prowadzi w rankingu na najsprawniejszą likwidację szkód?

Jak wynika z projektu zatytułowanego „Ogólnopolskie Badania Satysfakcji Serwisów Samochodowych we współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi” (określane również jako „Złoty Zderzak), który w 2017 został zorganizowany już po raz dwunasty przez Polką Izbę Motoryzacji, na pierwszym miejscu w kategorii najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych znalazła się Ergo Hestia. Drugie miejsce na podium zajęło Allianz, zaś trzecie – PZU.

Jakie aspekty funkcjonowania towarzystwa ubezpieczeniowego były brane pod uwagę w badaniu?

Organizatorzy podczas badania wzięli pod uwagę aspekty takie jak:

  • ogólny poziom zadowolenia ze współpracy;
  • szybkość i bezproblemowość w likwidacji szkody;
  • sprawność wypłaty odszkodowania;
  • wypłata sumy odszkodowania zgodnej ze stanem faktycznym;
  • liczba wniesionych reklamacji, skarg i pozwów.

W badaniu pod uwagę zostały wzięte autoryzowane warsztaty oraz warsztaty niezależne, między innymi warsztat samochodowy Białystok.

Co jest najważniejszym kryterium wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego?

Cena za ubezpieczenie – jest to najczęściej rozpatrywane kryterium. Z pomocą w dostosowaniu go do naszych oczekiwań przychodzą rozmaite serwisy zajmujące się porównywaniem cen aktualnych ofert. Najatrakcyjniej wypadają oferty, przy których istnieje możliwość łączenia AC z OC. Czasem jednak po drobnej kalkulacji okazuje się, że obydwie oferty z osobna mogą wypadać korzystniej aniżeli w pakiecie.

Istotna jest również zniżki na inne produkty – bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe uatrakcyjniają swoją ofertę zniżkami na inne produkty ze swojej oferty. Mogą odnosić się one zarówno do samochodu, np. ubezpieczenia opon czy assistance, lub też dotyczyć ubezpieczenia mienia czy życia.

Dla wielu osób kluczowe są też opinie w sieci. Na podstawie recenzji przeprowadzonych przez osoby mające doświadczenie z dana firmą możemy wywnioskować, jakie problemy czy usprawnienia mogą nas spotkać po stronie ubezpieczyciela. Bardziej wnikliwe analizy prowadzą zazwyczaj serwisy i blogerzy skupiający się na tej tematyce.

Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, warto sprawić, co jest w pakiecie. Zwłaszcza w przypadku tańszych ofert AC należy dokładnie sprawdzić, co nam przysługuje.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM