+48 600 600 453
TELEFON: 85 652-21-12

Samochód używany. Lepiej kupować zimą czy latem?

Kiedy jest najlepszy czas na zakup samochodu? Uzyskanie dobrej oferty na nowy lub używany samochód może zależeć od pory roku, w której go nabywasz. Jeśli masz możliwość odłożenia decyzji o zakupie, możesz uwzględnić sezonowe czynniki wpływające na rynek i w ten sposób sporo zaoszczędzić. Jeśli więc szukasz najlepszej pory roku na zakup samochodu, poniższy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jakie aspekty mogą mieć decydujący wpłat na cenę końcową auta.

Samochody o charakterze sezonowym

Sezonowe trendy w sprzedaży nowych samochodów mają wpływ na kształtowanie cen samochodów używanych. Przykładem tego mogą być kabriolety oraz samochody sportowe. Najwyższe ceny auta używane osiągają podczas wiosny lub lata, gdy ciepła pogoda wywołuje najsilniejszy na nie popyt. Nie dziwi więc fakt, że czekanie z zakupem do zimy może zaowocować dużymi obniżkami. W zimnych miesiącach roku zainteresowanie nimi jest znacznie niższe, a tego typu modele zajmują sprzedawcom cenne miejsce, dlatego też chętniej się ich pozbywają.

Popyt na pojazdy z napędem na cztery koła zwykle osiąga szczyt jesienią i zimą ze względu na gorszą pogodę i sezonowe zainteresowanie użytkowników, więc latem stawki powinny być najbardziej korzystne.

Można też zwrócić uwagę na dostosowanie danego egzemplarza do aktualnego sezonu. W przypadku braku zimowych opon w grudniu czy potrzeby przeglądu klimatyzacji latem można domagać się stosownego rabatu. Braki techniczne można uzupełnić, odwiedzając autoserwis Białystok.

Nastawienie sprzedawców i czas zainteresowania samochodami

Oprócz czynników wywodzących się wprost z zainteresowania klientów, korzystna i – możliwa do uzyskania – cena uzależniona jest również od tego, jak bardzo sprzedawcy zależy na pozbyciu się danego modelu.

Grudzień i styczeń to spokojne miesiące dla handlu używanymi pojazdami. W środku zimy samochody nie znajdują się w centrum zainteresowania użytkowników ze względu na okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, więc dealerzy i prywatni sprzedawcy chętniej dogadują się przy negocjacjach. Pod koniec każdego kwartału – szczególnie czerwca i grudnia – dealerzy mogą być zainteresowani osiągnięciem swoich kwartalnych celów sprzedaży, a co za tym idzie – chętniej podpisują umowy.

Marzec i wrzesień często są szczytowymi miesiącami sprzedaży nowych samochodów. Dealerzy będą więc mieli do dyspozycji większą pulę używanych samochodów, co może pomóc podczas negocjacji. Podobnie dzieje się w momentach wypuszczania na rynek nowych modeli.

Kontakt
Auto Polzbyt O.K. Serwis

Dane kontaktowe:

ul. Zwycięstwa 23, 15-703 Białystok


+48 600 600 453


autopolzbyt@gmail.com

Stacja kontroli pojazdów:

+85 65 20 450


+85 87 43 466


+85 65 27 227

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018. | by interatywni24.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM